close
تبلیغات در اینترنت
بیمه مهندسان

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

درباره ما

  اين سایت به بحث درمورد مسائل حسابداری ،مالیات،بیمه می پردازد.

  1. 1-هرآنچه يك حسابداري بايد بداند.
  2. 2-هرآنچه يك بيمه گربايد بداند.
  3. 3-هرآنچه بايد يك مودي مالياتي بداند.
  4. 4-هرآنچه يك فرد در مورد چك بداند.
  5. 5-هرآنچه يك نفردر مورد حقوق و بيمه خود بداند.

کانال تلگرام

اطلاعات


آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 106
 • کل نظرات : 2
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 3
 • تعداد اعضا : 0
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 124
 • بازديد ديروز : 68
 • بازديد کننده امروز : 30
 • بازديد کننده ديروز : 19
 • گوگل امروز : 7
 • گوگل ديروز: 14
 • بازديد هفته : 250
 • بازديد ماه : 1,024
 • بازديد سال : 1,024
 • بازديد کلي : 36,020
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 3.80.32.33
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

بیمه مهندسی
محدوده پوشش‌ بیمه‌های مهندسی در بیمه‌های مهندسی برخلاف سایر رشته‌های بیمه که اکثراً دامنه‌ای بالنسبه و محدود دارند و تنها خطراتی معدود را زیر پوشش خود قرار می‌دهند، بسیار وسیع و گسترده است. بعنوان نمونه در کلیه رشته‌های بیمه، خطرات مورد پوشش در بیمه‌نامه بصراحت ذکر می‌شود و جبران خسارت‌های وارد به مورد بیمه به همان خطرات محدود می‌باشد ولی در بیمه‌های تمام خطر مهندسی فقط به ذکر استثنائات اکتفا می‌شود. بنابراین تأمین این بیمه‌ها شامل کلیه خطرات است بجز خطراتی که در بیمه‌نامه مستثنی شده‌اند بنابراین اطلاق نام تمام خطر(All Risk) به همین علت می‌باشد.

انواع بیمه‌‌های مهندسی

بیمه‌نامه تمام خطر مقاطعه‌کاران (Contractors all risk)

بیمه‌نامه تمام خطر نصب (Erection all risk)

بیمه ماشین‌آلات پیمانکاری (Machinery insurance)

بیمه ریسکهای تکمیل شده ساختمانی (Civil engineering completed risks)

بیمه فساد کالا (محصول) یا بیمه فساد کالا در سردخانه (Deteriortion of stock)

بیمه تجهیزات الکترونیکی (Electronic equipment)

بیمه شکست ماشین آلات (Machinery breakdown)

بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین‌آلات (Loss of profits following machinery)

بیمه بویلر و مخازن تحت فشار و………..

بیمه‌نامه تمام خطر پیمانکاران (CAR) یا مقاطعه‌کاری

موضوع مورد بیمه: این بیمه نامه خسارت های فیزیکی، غیر قابل پیش بینی و ناشی از حادثه را در حین اجرای پروژه های عمرانی و زیر بنایی و عملیات ساختمانی انواع سازه از قبیل ساختمانهای مسکونی، اداری برجها، کارخانجات، سیلوها ،راهها، راه آهن، فرودگاه، سدها، پروژه های آبیاری، زهکشی، تونلها، پلها، لوله کشی فاضلاب، مخازن آب، موج شکن ها و مانند آن را تحت پوشش قرار می دهد.

عوامل زیادی از قبیل آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل و… که باعث بروز خسارت بر انواع سازه ها می شوند. تحت پوشش قرار می گیرند. علاوه بر پوشش های فوق خسارتهای وارده ساختمانی، خسارت های جانی و مالی به اشخاص ثالث و برداشت ضایعات نیز قابل بیمه شدن می باشد. پوشش این بیمه نامه از زمان شروع عملیات ساختمانی آغاز شده و تا دوره تحویل موقت ادامه می یابد. درصورت تمایل بیمه گزار دوره تحویل موقت که همان دوره تضمین یا دوره نگهداری است نیز به منظور ایفای تعهدات قراردادی تحت پوشش قرار می گیرد.

موارد پوشش بیمه‌ای بیمه‌نامه CAR

1- کارهای مورد مقاطعه ـ منظور کلیه عملیاتی است که می‌باید توسط پیمانکار اصلی یا پیمانکار فرعی با توجه به مفاد قرارداد ساختمانی انجام گیرد، از جمله انجام کارهای مقدماتی در محل اجرای پروژه از قبیل خاکبرداری، کار تسطیح و ترازبرداری، اجرای کارهای موقتی مثل راهها یا تونلهای انحرافی و سدهای حفاظتی همچنین استفاده از کلیه مصالحی که در محل اجرای پروژه گرد آمده شده و می‌باید در ساخت بنا به کار بروند. ۲- سوار کردن و نصب ماشین آلات ـ لوازم و سازه‌های فلزی نیز ممکن است که تحت پوشش بیمه‌نامه CAR قرار گیرند، مشروط بر آنکه ارزش آنها به انضمام هزینه‌های نصب کمتر از ۵۰درصد مبلغ بیمه شده باشد و در صورتی که بیشتر از ۵۰درصد باشد تحت پوشش یک بیمه‌نامه خطر نصب قرار می‌گیرند.

۳- لوازم و تجهیزات ساختمانی ـ منظور کلیه وسایل و تأسیسات رفاهی کارگران، انبارهای سرپوشیده، دستگاههای مرکزی بتون‌سازی و آسفالت‌سازی، داربستها و قالبها و غیره.

۴- ماشین‌آلات ساختمانی ـ عبارتند از ماشین آلات خاکبرداری، جرثقیلها و امثالهم، همچنین وسائط نقلیه کارگاهی که مجاز به تردد در جاده‌های عمومی نمی‌باشد. ضمناً تفاوتی نمی‌کند که ماشین‌آلات ساختمانی متعلق به خود پیمانکار باشد یا اینکه توسط وی اجاره شده باشد.

۵- هزینه‌های مربوط به جمع‌آموری ضایعات ـ منظور هزینه‌های مربوط به پاکسازی محل اجرای پروژه از ضایعاتی است که بر اثر وقوع یک خسارت قابل جبران تحت بیمه CAR بوجود آمده است.

۶- مسئولیت مدنی در قبال شخص ثالث ـ عبارتست از مسئولیت قانونی ناشی از خسارات مادی و صدمات جسمانی وارد به اشخاص ثالث که در نتیجه انجام کارهای مورد مقاطعه در محدوده اجرای عملیات ساختمانی یا در مجاورت آن بوقوع بپیوندد.

اموال مجاور ـ منظور اموالی است که در محل اجرای پروژه واقع شده‌اند، همچنین اموالی که اجرای پروژه را احاطه نموده‌اند مشروط بر آنکه متعلق به بیمه‌گذار بوده یا تحت مراقبت یا در امانت و یا در اختیار وی باشد.

بیمه تمام خطر نصب

این بیمه خسارتهای فیزیکی غیر قابل پیش بینی ناشی از حادثه که در حین اجرای عملیات نصب و با مونتاژ انواع ماشین آلات و تجهیزات و نیز نصب هر گونه سازه با اسکلت فلزی در کارگاههای کوچک و بزرگ صنعتی، صنایع خودروسازی، فولاد، چوب و کاغذ و… روی می دهد را تحت پوشش قرار می دهد. خطرات تحت پوشش در این بیمه نامه نیز مانند CAR است. پوشش این بیمه از زمان شروع عملیات نصب آغاز ش

ده وشامل دوره آزمایش و در صورت تمایل بیم ه گذار دوره تحویل موقت (دوره نگهداری یا تضمین) نیز خواهد شد.

بیمه سازه های تکمیل شده ساختمانی

این بیمه نامه خسارتهای وارده به انواع سازه های احداث شده را در زمان بهره برداری از قبیل جاده ها، راه آهن، فرودگاه، پلها، تونلها، سد ها و… را تحت پوشش قرار می دهد.بیمه ریسکهای تکمیل شده ساختمانی از نوع بیمه با خطرات معین بوده و خسارت های ناشی از سیل، طغیان آب و طوفان، زلزله، آتش سوزی، انفجار، خرابکاری، سرما، بهمن، یخبندان، برخورد وسایل نقلیه زمینی، دریایی، هوایی یا اشیایی که آنها سقوط کند، آتشفشان، زلزله دریایی، هر نوع حرکت زمین، صاعقه و برخورد امواج را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه شکست ماشین آلات

این بیمه ماشین آلات و تاسیساتی را که نصب شده و در حال بهره برداری هستند را تحت پوشش قرار می دهد. کارگاه ها و کارخانجات در حال کار از جمله مواردی هستند که در بیمه شکست ماشین آلات بیمه می شوند. بیمه شکست ماشین آلات خسارتهای فیزیکی غیر قابل پیش بینی و ناگهانی وارده به انواع ماشین آلات ناشی از شکست قطعات، طراحی غلط، عیوب و نقایص مربوط به ساخت، اجرای نادرست کار، فقدان مهارت، بی دقتی، نوسانات برق، انفجار فیزیکی و نیروی گریز از مرکز را بیمه می نماید. خطراتی مانند طوفان، سیل، طغیان آب، لغزش و رانش زمین، آتش سوزی یا سرقت نیز با پرداخت حق بیمه اضافی در این بیمه قابل بیمه شدن است.

بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات

این بیمه نامه مکمل بیمه شکست ماشین آلات می باشد و چنانچه در اثر خطرات ناگهانی وارده به ماشین آلات، وقفه ای در تولید کارخانه بوجود آید، زیان ناشی از عدم تولید که شامل هزینه های جاری، حقوق و دستمزد کارکنان در طول دوره تعطیلی و سود از دست رفته می باشد را بیمه می نماید. زیان ناشی از عدم تولید به مراتب بیشتر از خسارت فیزیکی وارد به ماشین آلات می باشد.

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران

این بیمه نامه تمامی خسارتهای وارده به ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری مانند لودر، بولدوزر، ساید بوم، جرثقیل و… را که به عنوان ابزار کار پیمانکاران می باشند جبران می نماید.

بیمه فساد کالا در انبار سردخانه

این بیمه نامه خسارتهای وارد به کلیه کالاهای قابل نگهداری در سردخانه ها از قبیل مواد پروتئینی، میوه جات، فراورده های لبنی ونیز مواد شیمیایی و دارویی را تحت پوشش قرار می دهد. بیمه فساد کالا در سردخانه خطرات ناشی از عدم رعایت مسائل فنی، نوسانات درجه برودت، نشست ناگهانی و پیش بینی نشده عوامل خنک کننده از مدار داخل سردخانه، نوسانات برق سراسری، تغییر در برودت هوای داخل و به طور کلی هر نوع اخلال در سیستم سرمایش را تحت پوشش قرار می دهد.

برچسب ها

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

تفریح و سرگرمی

روزنامه

پیوندهای روزانه

نظرسنجی

ميزان رضايت خود را از سايت اعلام كنيد